Poradnik – Jak kupić Bitcoina? Giełdy kryptowalut – BTC pierwszy zakup!

Chciałbyś wejść w świat kryptowalut, ale nie wiesz od czego zacząć? Zastanawiasz się, jak kupić Bitcoina? Jaką na początek wybrać giełdę kryptowalut? Co zrobić, żeby pierwszy zakup kryptowaluty był bezpieczny? Przed Tobą kompletny poradnik, z którego dowiesz się, jak przeprowadzić taką transakcję w sposób szybki i skuteczny.

Artykuł został podzielony na 12 części:

 1. Pierwsze kroki na rynku kryptowalut
 2. Historia Bitcoina – dlaczego warto kupić Bitcoina? Ile kosztuje Bitcoin?
  1. Czy Bitcoin jest legalny?
  2. Gdzie kupić Bitcoina w bezpieczny sposób? Giełdy kryptowalut
 3. Zonda Global – największa polska giełda kryptowalut
 4. Binance.com – największa na świecie giełda kryptowalut
 5. Zonda vs Binance – którą giełdę kryptowalut wybrać na początek? 
 6. Jak kupić Bitcoina – krok po kroku
 7. Czy można kupić Bitcoina za złotówki (PLN)?
 8. Jak bezpiecznie kupić kryptowaluty? Kup BTC bez zmartwień!
 9. Czy warto inwestować w BTC?
 10. Podsumowanie: jak i gdzie możesz kupić Bitcoina (BTC) bezpiecznie? 

Pierwsze kroki na rynku kryptowalut

Podstawowym krokiem powinien być zakup Bitcoina (BTC). W jaki sposób bezpiecznie kupić Bitcoina? Z jakich giełd kryptowalut korzystać?

Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą, która powstała w styczniu 2009 roku. Od tego czasu wartość Bitcoina i całego rynku kryptowalut rośnie z roku na rok. Zarabianiem pieniędzy na rynku kryptowalut interesuje się coraz więcej osób – w tym największe fundusze inwestycyjne na świecie. Jeszcze do niedawna był to temat niszowy, obecnie na każdym kroku możemy spotkać informacje związane z kryptowalutami.

Zarejestruj konto na najpopularniejszej giełdzie kryptowalut w Polsce i kup swoją pierwszą kryptowalutę!

Zainteresowanie kryptowalutami jest tym większe, im bardziej rośnie ich wartość. Głównym powodem zakupu kryptowalut jest możliwość osiągnięcia zysków, których nie da się osiągnąć na rynku tradycyjnym.

Przykład:

Jeśli kupiłbyś Bitcoina w styczniu 2019 roku za 1000 złotych i sprzedał go po 3 latach w styczniu 2022 roku otrzymałbyś 11400 zł!

Bitcoina i inne kryptowaluty możesz kupić na giełdzie Bybit - przeczytaj moją recenzję!

Rynek kryptowalut to nie tylko Bitcoin, a tej wielkości stopy zwrotu na innych, mniej popularnych kryptowalutach możesz osiągnąć nawet w kilka dni. Ceny kryptowalut zmieniają się bardzo dynamicznie, dlatego warto śledzić ich kursy i odkrywać nowe okazje na rynku.

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Kryptowaluty i technologia blockchain są porównywane do rewolucji internetowej z lat 70. i 80. Jesteś właśnie na początku kolejnego przełomu technologicznego i możesz wziąć w nim udział dając sobie szansę na zarobki, które nie są możliwe na żadnym innym rynku.

Oczywiście możesz także przejść obok tego obojętnie i zrezygnować z możliwości, jakie daje rynek kryptowalut. Jeśli do tej pory jedynie obserwowałeś, co dzieje się na rynku kryptowalut, ale nie zdecydowałeś się na zakup Bitcoina, Ethereum czy innej kryptowaluty odpowiedz sobie na 3 proste pytania:

 1. Czy przy obecnej inflacji warto jest trzymać pieniądze w złotówce lub dolarze? 
 2. Czy warto oszczędzać trzymając pieniądze w skarpecie, jeśli ich wartość spada o 5-10-15% rocznie?
 3. Czy istnieje inny rodzaj inwestycji, który może dać ci realne 10-20-50x w ciągu 5 lat?
 4. Czy stać Cię na to, aby nie posiadać Bitcoina

Obecne ceny kryptowalut są stosunkowo niskie, a ich kurs nie rośnie już tak szybko jak w

2013 czy 2017 roku – jest to zatem idealny czas na inwestycję w BTC i inne kryptowaluty!

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

W tym artykule przedstawię Ci kompletny poradnik zakupu pierwszej kryptowaluty!

Pokażę Ci krok po kroku:

 1. Jaką giełdę kryptowalut wybrać na początek?
 2. Jaką kryptowalutę kupić, jako pierwszą i dlaczego?
 3. Jak bezpiecznie wpłacić pieniądze na giełdę kryptowalut i kupić Twoją pierwszą kryptowalutę!
 4. Jak bezpiecznie przechowywać swoje kryptowaluty?

Zacznijmy jednak od garści informacji.

Historia Bitcoina – dlaczego warto kupić Bitcoina? Ile kosztuje Bitcoin?

Jak już wspominałem na początku – Bitcoin jest kryptowalutą stworzoną w 2009 roku przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego artykułu (czerwiec 2022) 1 BTC = 29000$

Bitcoina możesz jednak kupić nawet za 1zł! Dlaczego? Ponieważ 1 BTC dzieli się na 100 000 000 jednostek tzw. Satoshi. Oznacza to, że w momencie pisania tego artykułu 1 SAT = ok. 0.0002zł. Możesz zatem kupić tę niewielką część Bitcoina i już dziś stać się posiadaczem swojej pierwsze kryptowaluty.

Cena Bitcoina jest zmienna i potrafi wahać się nawet o kilka tysięcy dolarów w ciągu jednego dnia. Dlatego, jeśli chcesz wiedzieć ile kosztuje Bitcoin najlepiej sprawdzić kurs Bitcoina chwilę przed dokonaniem zakupu.

Czy Bitcoin ma wartość wyłącznie spekulacyjną? Pewnie wielokrotnie zadawałeś sobie pytanie, skąd wynika wzrost wartości kryptowalut? Dlaczego ludzie chcą za nie płacić coraz więcej?

Kup swojego pierwszego Bitcoina szybko i bezpiecznie!


Żeby odpowiedzieć na to pytanie musimy cofnąć się do końcówki 2008 roku (tuż przed premierą Bitcoina). W USA rozpoczął się wtedy kryzys bankowy, który doprowadził do dyskusji na temat obecnego systemu bankowego.

Bitcoin wykorzystuje technologię blockchain, która w dużym skrócie jest rozproszoną, anonimową bazą danych na temat transakcji. Mimo jej anonimowości wszystkie transakcje są publiczne i jawne, a więc mogą być sprawdzone przez każdego użytkownika sieci. Dodatkowo transakcje w obrębie sieci są szybkie i w większości przypadków bardzo tanie.

Technologia blockchain może zatem zastąpić obecny, niewydajny system bankowy.

Czy Bitcoin jest legalny?

Tak. Obecnie Bitcoina kupują największe fundusze inwestycyjne na świecie, a władze Salwadoru zalegalizowały go nawet, jako legalną walutę – środek płatniczy.

W Polsce zakup czy sprzedaż Bitcoina jest w 100% zgodna z prawem. Jeśli osiągniemy z tego tytułu zysk należy rozliczyć się zgodnie z Art. 22 ustawy o podatku dochodowym.

Sprawdź również: Jak legalnie rozliczyć kryptowaluty?

Warto jednak pamiętać, że Ministerstwo Finansów nie przyznaje obecnie kryptowalutom statusu waluty. Nie zmienia to faktu, że zakup Bitcoina i innych kryptowalut w Polsce jest w 100% legalna.

Gdzie kupić Bitcoina w bezpieczny sposób? Giełdy kryptowalut

Jeśli po przeczytaniu wstępu do tego artykułu pomyślałeś, że chcesz kupić swojego pierwszego Bitcoina przejdźmy do kroku 2 – wyboru giełdy kryptowalut. 

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na zakup kryptowaluty jest dokonanie tego za pomocą legalnych pośredników tzw. giełd kryptowalut.

Bitcoina możesz również “kopać” tzw. cryptocurrency mining to proces, podczas którego wydobywasz kryptowaluty i dołączasz je do bloków łańcucha blokchain. Obecnie, aby kopanie kryptowaluty np. Bitcoina było opłacalne wymagany jest drogi, specjalistyczny sprzęt tzw. koparki kryptowalut. Na tym etapie, jeśli nie masz do wydania dziesiątek tysięcy dolarów, o wiele bardziej opłaca się zakup z tradycyjnych giełd kryptowalut.

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut


Obecnie mamy do wyboru kilkaset giełd, które w legalny sposób sprzedają kryptowaluty – mowa tu nie tylko o Bitcoinie, ale również Ethereum, Cardano, XRP, Solanie, Dogecoinie, Polkadot, Tetherze i tysiącu innych kryptowalut.

Skoro giełd kryptowalut jest tak dużo – w jaki sposób wybrać najlepszą? W tym artykule przedstawię Ci 2 sprawdzone platform, na których możesz dokonać zakupu:

 • Zonda Global – największą polską giełdę kryptowalut
 • Binance.com

Wybierając giełdy do tego zestawienia kierowałem się przede wszystkim ich renomą, pozycją na rynku, łatwością wykonywaniu poszczególnych operacji: wpłacie środków, zakupie kryptowalut i ich późniejszej sprzedaży, obsługą w języku polskim czy możliwościami dodatkowego zarabiania dzięki posiadaniu danej kryptowaluty.

Co to oznacza? Wiele giełd daje nam możliwość stakingu – w zamian za to, że np. zobowiążesz się nie sprzedawać Bitcoina przez określony czas (30, 60, 180 dni) możesz zarobić kilka(naście) procent jego wartości.

Przedstawione tutaj giełdy są giełdami, z których korzystam na co dzień. Możesz mieć pewność, że są one sprawdzone i wykonałem na nich dziesiątki, czasami setki transakcji. Bierz jednak pod uwagę, że w żadnym wypadku nie jest to porada finansowa. Na końcu to Ty decydujesz i bierzesz odpowiedzialność za to, co chcesz zrobić ze swoimi środkami

Zonda Global – największa polska giełda kryptowalut

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

ZondaGlobal (dawniej BitBay) to giełda założona w 2014 roku, która w 2021 roku dołączyła do globalnej marki Zonda stając się największą giełdą w Europie Środkowej.

Zonda była wielokrotnie nagradzana m.in.: na Berlin Summit, Invest Cuffs czy Cryptocurrency Word Expo, gdzie otrzymała statuetkę Najlepszej Giełdy Kryptowalut. W tym czasie sama platforma przechodziła wiele zmian, a jej użytkownikom dostarczono dziesiątki udogodnień, które poprawiły użyteczność aplikacji. Ogromną zaletą giełdy jest fakt, że możesz z niej korzystać w języku polskim.

Obecnie na Zondzie możemy dokonywać transakcji w kilku walutach, a są to: PLN, USD, EUR oraz GBP, a do wyboru mamy ponad 30 kryptowalut, w tym najważniejsze: BTC, ETH czy XRP. Co istotne – wpłaty PLN na giełdę Zonda są w 100% darmowe – giełda nie pobiera za wpłaty żadnej prowizji!

Zonda Global oferuje bezpłatne wpłaty i wypłaty Twoich środków!

Zonda jest zdecydowanie największą i najpopularniejszą w Polsce giełdą kryptowalut. Po rebrandingu jej rozwój znacząco przyspieszył, a osoby zarządzające giełdą przyjęły sobie za cel edukację użytkowników, zapewnienie im komfortu podczas korzystania z giełdy oraz możliwości zakupu coraz większej ilości kryptowalut.

Zarejestruj się na giełdzie Zonda Global i korzystaj z darmowych wpłat i wypłat w PLN!

Aby dokonać transakcji na giełdzie Zonda należy przejść weryfikację konta – zapewnia to maksymalny poziom bezpieczeństwa oraz pozwala na zasilenie konta zwykłym przelewem bankowym!

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Binance.com – największa na świecie giełda kryptowalut

Kup Bitcoina i setki  innych kryptowalut na giełdzie Binance

Kolejną giełdą, która zdecydowanie warta jest polecenia jest najpopularniejsza obecnie giełda kryptowalut – Binance. Została założona w 2017 roku i w imponującym tempie zdominowała rynek giełd kryptowalutowych. Wolumen (dobowa suma transakcji zawartych na giełdzie) na Binance przekracza poziom kilkunastu miliardów dolarów!

Dla wielu osób (w tym mnie) założenie konta na Binance było początkiem poznawania niesamowitego świata kryptowalut. Giełda obsługuje miliony klientów na całym świecie – w swojej ofercie posiada ponad 400 różnych kryptowalut (a ich lista stale rośnie), posiada własny token (BNB), obsługuje waluty tradycyjne (w tym najpopularniejsze, jak USD czy EUR) czy szybkie transakcje Market, dzięki którym giełda wybiera najlepszą ofertę na zakup danej kryptowaluty z dostępnych na rynku.

Binance przyciąga użytkowników niskimi opłatami transakcyjnymi na poziomie 0,1% od zakupu czy sprzedaży kryptowaluty. Dzięki zaawansowanemu systemowi poleceń, posiadaniu tokena BNB czy określonemu pułapowi obrotu opłaty te można jeszcze znacząco zmniejszyć.

Aby zakupić kryptowaluty na Binance w sposób łatwy i bezpieczny należy zweryfikować swoje konto. Jest to standardowa procedura, która pozwala na zakup Bitcoina (lub innych kryptowalut) dzięki wpłacie bezpośrednio z karty kredytowej czy debetowej.

Kup Bitcoina w kilka minut na największej na świecie giełdzie kryptowalut Binance!

Dzięki wygodnej aplikacji Binance na telefon możesz śledzić kursy kryptowalut lub kupować je z praktycznie każdego miejsca i o każdej porze! 

Zdecydowanie warto wspomnieć również o supporcie Binance, który nie tylko działa 24/7, ale przede wszystkim – dedykowani opiekuni posługują się językiem polskim. Masz zatem pewność, że na wszelkie pytania otrzymasz szybką i prostą odpowiedź.

Zarejestruj się na największej giełdzie kryptowalut na świecie i otrzymaj bonus!

Zonda vs Binance – którą giełdę kryptowalut wybrać na początek? 

Pewnie zastanawiasz się, którą z wyżej wymienionych giełd wybrać na początek? Moim zdaniem warto posiadać konta na kilku różnych giełdach kryptowalut. Dlaczego?

Giełdy kryptowalut to potężny biznes, w które inwestowane są miliardy dolarów. Aby walczyć o klienta wiele giełd przygotowuje specjalne promocje dla nowych i obecnych Klientów. Posiadając konta na kilku giełdach kryptowalut możesz zarobić kilkaset lub nawet kilka tysięcy dolarów rocznie dzięki braniu udziału w różnych promocjach i akcjach specjalnych!

Zarejestruj konto na giełdzie Zonda

Zarejestruj konto na giełdzie Binance


Artykuł ten kierowany jest do osób początkujących, które chcą postawić pierwsze kroki w świecie kryptowalut i kupić swojego pierwszego Bitcoina. Co za tym idzie – wybierając giełdy do tego zestawienia szukałem takich, z których korzystać możesz w języku polskim, a proces wpłaty środków i zakupu pierwszej kryptowaluty będzie jak najprostszy.

Zonda oraz Binance to giełdy o ugruntowanej renomie, zapewniające bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji oraz prostą wpłatę środków – przelewem bankowym czy bezpośrednio z karty kredytowej. 

Zdecydowałem również, że ważnym punktem będzie proces weryfikacji konta użytkownika (tzw. KYC). Na początku warto korzystać z giełd, które dbają o weryfikację swoich użytkowników i podlegają wszystkim prawnym regulacjom. Dzięki temu masz pewność, że Twoje środki będą bezpieczne, a Ty będziesz mógł cieszyć się posiadaniem swoich kryptowalut. Pamiętaj jednak, że zgromadzone na giełdzie kryptowaluty są w 100% bezpieczne tylko na portfelu sprzętowym. O tym powiemy sobie w kolejnych krokach.

Jeśli zatem zastanawiasz się, którą giełdę kryptowalut wybrać? Czy lepiej posiadać konto na Zondzie czy Binance? Odpowiedź brzmi: najlepiej posiadać oba konta. Sam proces zakładania konta na giełdzie trwa dosłownie kilka minut, a posiadanie kont na wielu giełdach pozwala Ci na czerpanie dodatkowych zysków. Osobiście posiadam konta na obu tych giełdach – Binance służy mi przede wszystkim do zakupu niedostępnych na Zonda kryptowalut, natomiast z Zonda zlecam wypłaty w PLN do swojego banku.

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Jeżeli natomiast z jakichś powodów nie chcesz posiadać kilku kont – wejdź na stronę Zonda lub Binance i sprawdź sam, która z nich bardziej Cię przekonuje. 

Binance, jako największa giełda kryptowalut na świecie, rozwija się szybciej i posiada wiele funkcji niedostępnych na innych giełdach. Ilość kryptowalut dostępnych na ich platformie jest imponująca.

Zonda jest giełdą polską – ułatwia zatem możliwości wpłaty/wypłaty środków w PLN oraz współpracuje z KNF i regulatoram zapewniając swoim Klientom bezpieczeństwo i bezproblemową realizację zysków.

Jak kupić Bitcoina – krok po kroku

Brawo! Etap wyboru giełdy kryptowalut masz już za sobą – teraz przyszedł czas na zakup Twojej pierwszej kryptowaluty! Chcesz wiedzieć, jak kupić Bitcoina krok po kroku? W jaki sposób kupować kryptowaluty w złotówkach? Jak przechowywać Bitcoina w sposób bezpieczny? 

Zaczynajmy.

Przygodę z kryptowalutami warto zacząć od Bitcoina – parafrazując popularne przysłowie: Bitcoin to król kryptowalut, jak lew jest królem dżungli. O Bitcoinie słyszał już niemal każdy, co za tym idzie – jest on najbezpieczniejszą i pewną kryptowalutą.


Sam proces zakupu Bitcoina na giełdzie kryptowalut jest prosty, więc bez problemu poradzi sobie z tym osoba, która do tej pory nie miała do czynienia z żadnymi giełdami. Interface poszczególnych giełd kryptowalut jest do siebie bardzo zbliżony, dlatego gdy nauczysz się korzystać z jednej giełdy – poradzisz sobie z każdą z nich.

Przejdźmy do konkretów – jakie kroki należy podjąć, aby kupić pierwszego Bitcoina?

 1. Pierwszym krokiem będzie założenie konta na giełdzie Zonda lub Binance – proces zakładania konta zajmie Ci maksymalnie kilka minut.
 2. Kolejny krok – wybór rodzaju konta – możesz założyć konto osobiste lub firmowe;
 3. Zweryfikuj swoje konto aby uzyskać pełne uprawnienia na giełdzie – weryfikacja jest dwuetapowa;
 4. Pierwszym etapem weryfikacji jest weryfikacja numeru telefonu – po podaniu swojego numeru otrzymamy telefon lub sms z kodem, po wpisaniu którego możemy przejść do kolejnego kroku
 5. Drugim krokiem jest potwierdzenie danych osobowych (ang. KYC) – procedura ta jest podobna do tych, które przechodzimy otwierając konto bankowe. W tym przypadku należy przygotować skan dowodu osobistego lub paszportu. Niektóre giełdy wymagają także potwierdzenia Twojego adresu zamieszkania np. poprzez wyciąg z konta, potwierdzenie przelewu np. za rachunki (prąd, gaz, internet) czy skan np. pisma urzędowego. Ten krok może wydawać się skomplikowany, ale w rzeczywistości nie zabierze Ci więcej niż 10 minut!
 6. Gratulacje! Możesz już wpłacić środki, złożyć swoje pierwsze zlecenie i kupić wybraną kryptowalutę!

Czy można kupić Bitcoina za złotówki (PLN)?

Strony, na których można sprawdzić kurs Bitcoina i innych kryptowalut najczęściej podają kurs w odniesieniu do dolara (USD). Podobnie jest również na tradycyjnych giełdach – w dolarach podawane są kursy spółek, dolar jest również walutą, która posiada najwięcej par walutowych (USD/PLN, EUR/USD itp.)

Zastanawiasz się, czy można kupić kryptowaluty za złotówki lub jak kupić kryptowaluty za PLN?

W tym artykule przedstawiłem już Giełdę Zonda – największą polską giełdę kryptowalut, na której możesz kupić kilkadziesiąt kryptowalut płacąc w złotówkach. Możesz zatem zapłacić za Bitcoina w PLN, jeśli zarejestrujesz się na giełdzie Zonda i dokonasz pierwszej wpłaty – sam w ten sposób kupuję kryptowaluty. 

Wskazówka! Jeśli interesuje Cię długoterminowe inwestowanie w kryptowaluty najrozsądniejszą strategią jest utworzenie przelewu cyklicznego i kupowanie np. co miesiąc wybranych kryptowalut. W ten sposób unikasz wahań kursu.

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Bitcoina możesz również kupić w złotówkach np. w kantorach kryptowalut, które są coraz popularniejsze w Polsce. Jeśli mieszkasz w dużym mieście i zależy Ci na zakupie w sposób anonimowy – kantory kryptowalut umożliwiają przeprowadzenie takiej transakcji również w polskiej walucie. 

Do przeprowadzenia transakcji w kantorze kryptowalut potrzebny będzie portfel Metamask lub portfel sprzętowy np. Ledger, na który zostanie przelany Bitcoin (lub inna kryptowaluta) po zakończeniu transakcji.

Kantory nie zapewniają jednak tak dobrego supportu i jeśli jest Twój pierwszy zakup kryptowaluty lepiej przeprowadzić go za pomocą jednej z przedstawionych giełd. W ten sposób unikniesz również dodatkowych opłat, które są pobierane za zakup kryptowalut w kantorach kryptowalutowych.

Obie giełdy kryptowalut  – Zonda oraz Binance umożliwiają zakup tokenów w różnych walutach, ale do transakcji w PLN polecam giełdę Zonda. Binance ma w swoim portfolio zdecydowanie więcej kryptowalut, więc jeśli chcesz zakupić którąś z nich możesz najpierw wpłacić PLN na giełdę Zonda, zakupić jedną z tanich w przesyle kryptowalut (np. XRP), przesłać ją na Binance i wymienić na wybraną przez Ciebie kryptowalutę.

Kup BTC za złotówki (PLN) na najlepszej polskiej giełdzie Zonda!

Jak bezpiecznie kupić kryptowaluty? Kup BTC bez zmartwień!

Kryptowaluty to nowa technologia, która wciąż jest narażona na ryzyka związane np. z atakami hakerskimi. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoich środków powinieneś trzymać się kilku podstawowych zasad:

 1. Wybierz sprawdzoną giełdę kryptowalut – jest to podstawowa kwestia. Obecnie na rynku istnieje kilkaset giełd kryptowalut, ale nie każda zapewnia odpowiednie środki bezpieczeństwa. Korzystając z giełd, które polecam zmniejszasz ryzyko utraty środków. Polecam jedynie giełdy, z których sam korzystam na co dzień.
 2. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego komputera – dobry program antywirusowy to konieczność. Coraz popularniejsze są również VPN’y.
 3. Uważaj na adres WWW giełdy, którą wpisujesz! Hakerzy często korzystają z nieuwagi i kupują domeny o podobnych nazwach, żeby wykradać dane. Sprawdź również, czy giełda, na którą się logujesz posiada aktywny certyfikat HTTPS (ikona kłódeczki):
 1. Nigdy nie podawaj nikomu hasła do swojego konta na giełdzie kryptowalut!
 2. Włącz weryfikację dwuetapową – Zonda i Binance oferują tzw. weryfikację dwuetapową – po jej włączeniu do zalogowania się na Twoje konto potrzebny będzie Twój login, hasło oraz losowo wygenerowane cyfry z aplikacji mobilnej Google Authenticator – zatem nikt, kto nie posiada fizycznie Twojego telefonu nie będzie mógł się zalogować na konto, nawet jeśli zna Twoje hasło.
 3. Pamiętaj, żeby po zakończeniu pracy na giełdzie – wylogować się z konta!

Kup Bitcoina bezpiecznie na giełdzie Zonda

Kup Bitcoina bezpiecznie na giełdzie Binance

Czy warto inwestować w BTC?


Jeśli dotarłeś do tego momentu i wciąż wahasz się, czy warto zainwestować w Bitcoina przedstawię garść informacji, które mogą Ci pomóc w podjęciu decyzji.

Przede wszystkim – dlaczego Bitcoin ma wartość i będzie ona rosła w przyszłości? Bitcoin, tak jak złoto czy srebro, ma przede wszystkim wartość spekulacyjną. Aktualnie spekulujemy, że kurs Bitcoina wzrośnie w przyszłości, a inwestycja w Bitcoina da nam zarobić. Co przemawia za tym, że Bitcoin za 3-5-10 lat będzie kosztował więcej?

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut
 1. Ograniczona ilość Bitcoina – Bitcoinów będzie tylko 21 milionów i nigdy nie zostanie wydobyte więcej. Waluty możemy wydrukować, złoto możemy odkrywać w nowych kopalniach, ale Bitcoina nigdy nie będzie więcej niż 21.000.000. Co ciekawe – obecnie na świecie jest ok. 56 milionów milionerów – zatem tylko co 3 z nich ma szansę kupić Bitcoina!
 2. Przy obecnej inflacji sięgającej 10-15% mając zaoszczędzone 10.000zł po roku ich realna wartość spada do 9000 złotych, a za zakupy płacisz już 11.000zł! Aby uniknąć inflacji musisz inwestować!
 3. Obecnie trzymanie środków np. na kontach bankowych czy lokatach jest nieopłacalne.
 4. Rynek kryptowalut będzie w nadchodzących 10-15 latach rozwijał się tak prężnie, jak spółki z bańki internetowej w latach 2000. Przed Tobą stoi zatem szansa inwestycyjna porównywalna do Amazona czy eBaya!

W przeciwieństwie do nich – prawdopodobnie nie będziesz musiał czekać aż 20 lat na podobne wzrosty, gdyż rynek kryptowalut cechuje się o wiele większą zmiennością.

Na koniec zostawiłem sobie najlepsze – inwestowanie w kryptowaluty jest pasjonujące. Poza możliwością zarobienia pieniędzy, których nie da się obecnie zarobić na innych rynkach staje przed Tobą niesamowity świat kryptowalut, NFT, Metaverse, który oferuje niesamowite możliwości.

Być może w przyszłości sam zaangażujesz się w projekty kryptowalutowe lub znajdziesz pracę w tej rosnącej branży?

Zainwestuj w BTC – otwórz drzwi do niesamowitego świata kryptowalut

Pamiętaj, że inwestując pieniądze, warto korzystać z różnych klas aktywów – mądry inwestor ma w swoim portfelu nie tylko kryptowaluty, ale również akcje, złoto, srebro czy waluty np. USD/EUR.

Podsumowanie: jak i gdzie możesz kupić Bitcoina (BTC) bezpiecznie? 

Dzięki, że dotarłeś aż tutaj! Ten poradnik zakupu pierwszej kryptowaluty został stworzony właśnie dla Ciebie. Podsumujmy zatem najważniejsze informacje, które przedstawiłem w tym artykule.

Najlepiej kupić swoją pierwszą kryptowalutę w jednej z najpopularniejszych giełd kryptowalut. W tym artykule przedstawiłem dwie:

 • najpopularniejszą giełdę kryptowalut w Polsce – Zonda Global
 • najpopularniejszą giełdę kryptowalut na świecie – Binance

Na Zondzie możesz kupić kryptowaluty za złotówki.

Proces rejestracji na giełdzie kryptowalut jest prosty, natomiast wymaga weryfikacji – dzięki temu masz pewność, że korzystasz z bezpiecznej giełdy kryptowalut.

Którą giełdę wybrać na zakup swojego pierwszego BTC?

Zonda oferuje:

 • weryfikację użytkownika – zapewnia bezpieczeństwo
 • możliwość zakupu kryptowaluty w złotówce (PLN)
 • szybkie i łatwe przelewy w złotówce (PLN) na konto giełdy 
 • support w języku polskim; 

Link do rejestracji na giełdzie Zonda -> zarejestruj się

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Binance oferuje:

 • możliwość zakupu kilkuset kryptowalut
 • support w języku polskim;
 • aplikację mobilną;
 • wiele akcji promocyjnych, również dla nowych użytkowników

Link do rejestracji na giełdzie Binance -> zarejestruj się

Wybór giełdy kryptowalut jest ważny, natomiast najważniejsze są Twoje chęci, aby wejść w ten perspektywiczny rynek. Na moim blogu znajdziesz całą masę informacji na temat tego, jak kupić kryptowaluty, jakie kryptowaluty wybrać oraz jak zarabiać na rynku kryptowalut.

Twoja podróż do dużych pieniędzy może zacząć się właśnie dziś!

Pamiętaj – Bitcoinów jest tylko 21 000 000, z czego większość znalazła już swoich nabywców. Czy zatem warto czekać?

About Szymon Piotrkowski

Entuzjasta kryptowalut - swoją wiedzę na temat rynku kryptowalut stara się przekazać w prosty sposób. Wierzy, że kryptowaluty są pieniądzem przyszłości i każdy z nas powinien posiadać Bitcoina.

View all posts by Szymon Piotrkowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *