Ethereum za 14 tysięcy dolarów w 2030?

Mimo, że cena Ethereum po wzroście o 500 dolarów na przestrzeni ostatnich 2 tygodni, wraca już na poziomy poniżej 1400$ – entuzjazm wokół projektu nie słabnie. Merge Ethereum zbliża się wielkimi krokami, a to zdaniem ekspertów sprawi, że ETH zaliczy dotąd nie widziane poziomy cenowe.

Ethereum 2.0 – już we wrześniu 2022?

Merge Ethereum, czyli scalenie obecnego łańcucha PoW (Proof of Work) z łańcuchem PoS (Proof of Stake) ma nastąpić we wrześniu 2022 roku. Start Ethereum 2.0 był już wielokrotnie przekładany, natomiast wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tym razem będzie inaczej.

Scalenie obu łańcuchów ma sprawić, że kryptowaluta Ethereum stanie się tokenem deflacyjnym oraz bardziej przyjaznym dla środowiska. Inwestorzy oczekują, że wprowadzone zmiany wpłyną na obecną wycenę ETH i cena kryptowaluty wzrośnie.

The Merge – jakie ma znaczenie dla Ethereum?

Serwis Finder.com postanowił przepytać 53 ekspertów z branży Fintech o ich przyszłe predykcje cenowe dotyczące Ethereum na koniec 2022, 2025 i 2030 roku. Jakie są wyniki ankiety?

Aż 78% osób twierdzi, że “The Merge sprawi, że Ether zyska na wartości”, a zmiana mechanizmu konsensu jest kluczowa – PoW w opinii ekspertów jest zbyt energochłonny, aby go utrzymać.

80% ankietowanych uważa, że “The Merge wskaże kierunek, w jakim rozwijać się będzie projekt Ethereum”. Widać wyraźnie, że wrześniowe wydarzenie będzie prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem w świecie kryptowalut w tym roku. Warto jednak pamiętać, że ewentualne problemy z wprowadzeniem The Merge mogą wywołać ruch w drugą stronę i doprowadzić do kolejnych spadków cenowych na ETH.

Bardzo ciekawe odpowiedzi pojawiły się dla pytania o to, jak szybko wprowadzenie The Merge wpłynie na wycenę Ethereum. 

Tylko 29% ekspertów uważa, że wyższe ceny zobaczymy od razu po wprowadzeniu Proof of Stake (PoS). 24% ankietowanych uważa, że będziemy na to potrzebować 3 miesięcy. 11% respondentów uważa, że cena wzrośnie dopiero powyżej 12 miesięcy od aktualizacji “The Merge”.

Pojawiają się jednak także głosy takie jak ten Carola Alexandra, profesora finansów na University of Sussex, który stanowczo twierdzi, że do końca 2022 r. ETH osiągnie 3000 USD, a cena ETH jest „bardzo związana z sukcesem The Merge, co powinno nastąpić tak szybko, jak to możliwe.”

Ethereum 2.0 – cena 2022, 2025, 2030

Ethereum wzrośnie z obecnej ceny do 1711 USD do końca 2022 r., według ankiety specjalistów Fintech od Finder.com.

W 2025 oraz 2030 będzie to odpowiednio pomiędzy 5 a 11 tysięcy oraz 14 a 16 tysięcy dolarów. Na poniższym interaktywnym wykresie możecie prześledzić zmianę predykcji ekspertów w zależności od miesiąca, w którym przeprowadzana była ankieta - różnica między prognozami panelu z lipca 2022 r. dla ETH w 2030 r. jest o około 45% niższa niż w styczniu:

Trzeba jednak brać pod uwagę, że predykcje cenowe lubią być zmiene:

Ethereum lepszą inwestycją niż Bitcoin?

Ethereum jest nadal traktowany, jako aktywo o wysokim stopniu ryzyka. Eksperci wciąż oczekują, że dno cenowe na ETH jest wciąż przed nami. Według ankiety Finder możemy oczekiwać powrotu do ceny ok. 650$ za Ethereum.

Według Daniela Polotsky'ego CEO Coinflip ‘’spekulacyjne’’ kryptowaluty, takie jak Ethereum mogą być lepszym wyborem zakupowym w czasach bessy, ponieważ docelowo są w stanie dostarczyć większe procentowe zyski. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże.

About Szymon Piotrkowski

Entuzjasta kryptowalut - swoją wiedzę na temat rynku kryptowalut stara się przekazać w prosty sposób. Wierzy, że kryptowaluty są pieniądzem przyszłości i każdy z nas powinien posiadać Bitcoina.

View all posts by Szymon Piotrkowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *