Czy warto kupić Bitcoina w 2022 roku?

Czy warto kupić Bitcoina w 2022

Nie masz Bitcoina i zastanawiasz się, czy warto go kupić? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na pytanie czy w 2022 roku warto kupić Bitcoina?

Kurs Bitcoina – Cena, MA200

W chwili pisania tego artykułu (lipiec 2022) Bitcoin walczy o utrzymanie ceny 19000 dolarów (ok. 85000 złotych):

Kurs Bitcoina z serwisu Coinmarketcap.com

Czy jest to zatem dobry moment do zakupu? Jeżeli prześledzimy wykres dokładniej możemy zauważyć, że Bitcoin jest obecnie w okresie spadków po osiągnięciu ATH w grudniu 2021 roku.

Zarejestruj konto na najpopularniejszej giełdzie kryptowalut w Polsce i kup swoją pierwszą kryptowalutę!

All-Time High – używane częściej w formie skrótowej ATH – najwyższa wartość wszech czasów; Termin używany do określenia najwyższej notowanej ceny aktywa w historii notowań tego aktywa; Termin powszechnie stosowany w środowisku inwestorskim, kryptowalutowym oraz rynkach finansowych

https://pl.wikipedia.org/wiki/All-Time_High
Kurs Bitcoina od momentu powstania z serwisu Coinmarketcap.com

Zbliżamy się zatem do wyceny Bitcoina, która poprzednio widziana była w okolicach 2019-2020 roku. Zdania analityków w kwestii tego, czy jesteśmy już na samym dnie, czy cena Bitcoina będzie wciąż spadać są podzielone.

Warto jednak zauważyć, że przy obecnej cenie (ok. $19000) potencjalny wzrost Bitcoina w okolice poprzedniego ATH (ok. $67500) pozwoliłby zarobić 244%. 

Odbierz bonus powitalny 50$ od Binance.com!


Są zatem przesłanki do tego, że warto powoli akumulować Bitcoina. Cena Bitcoina nie jest jednak jedynym wyznacznikiem tego, czy warto kupować tę kryptowalutę.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem Bitcoina sprawdź mój poradnik, jak kupić swoją pierwszą kryptowalutę!

Szymon Piotrkowski


Przyjrzyjmy się jeszcze jednemu wskaźnikowi EMA200, czyli wykładniczej średniej kroczącej. W dużym uproszczeniu jest to wskaźnik, którego używam, aby wykorzystać już istniejące dane z rynku w celu dokonania bardziej świadomych i pewnych decyzji, które mają doprowadzić mnie do osiągnięcia zysku.

Wskaznik EMA200 z serwisu lookintobitcoin.com

Poprzedni miesiąc zamknęliśmy poniżej średniej kroczącej MA200. Co to oznacza? Jeśli prześledzimy wykres można zauważyć, że po okresy, gdy kurs Bitcoina znajdował się poniżej wskaźnika MA200 były okresami, w których warto było dokonywać zakupu

Tak działo się choćby w latach 2015/6 czy 2019/20, gdy po okresie zamknięcia się poniżej wskaźnika MA200 przychodziły okresy hossy (które były dobrym momentem do sprzedaży Bitcoina).

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut
Zobacz moją recenzję giełdy Zonda Global (dawniej Bitbay)


Bitcoin – analiza fundamentalna

Bitcoina i setki innych kryptowalut możesz kupić dzięki giełdzie Binance.com!

Obecnie na rynku panują dość chłodne nastroje, wielu analityków twierdzi, że weszliśmy właśnie w okres długotrwałej bessy (każda bessa historycznie była dobrym momentem do akumulacji Bitcoina).

Bessa jest okresem, w którym mądry inwestor dokonuje zakupów, żeby sprzedać swoje aktywa w hossie. Przyjrzyjmy się zatem fundamentom Bitcoina – czy coś poza jego ceną uległo zmianie?

Bitcoin – użyteczność blockchain

Bitcoin jest synonimem rynku kryptowalut, natomiast do tej pory nie zawsze był traktowany przez duże instytucje finansowe, jako technologia, która może zmienić przyszłość. Wiele zmieniło się w 2021 roku.

Zobacz moją recenzję giełdy Bybit! I odbierz do $3000 bonusu powitalnego!

W Bitcoina zainwestowały duże fundusze inwestycyjne, a pierwsze banki zaczęły korzystać z technologii blockchain. PKO Bank Polski na swojej stronie internetowej oficjalnie potwierdził, że dzięki korzystaniu z technologii blockchain zaoszczędził w 2021 roku ponad 31 milionów złotych!

Tego typu informacji będzie się w przyszłości pojawiać coraz więcej. Oczywiście bankierzy mówiący ciepło nt. technologii blockchain wciąż dość chłodno wypowiadają się na temat samego Bitcoina, często nazywając go bańką spekulacyjną, natomiast nie ma się co dziwić. W końcu Bitcoin wielu z nim może zabrać pracę.

Bitcoin – aktywno deflacyjne

2022 rok stoi pod znakiem inflacji, która drenuje portfele Polaków. Pandemia, zamknięte biznesy, wojna na Ukrainie spowodowały duży dodruk pieniądza i znaczące zmniejszenie jego wartości.

Bitcoina dodrukować się nie da. Jego całkowita podaż wynosi 21 000 000, a do tej pory wydobyto ponad 19 000 000 BTC. Oznacza to, że z każdym rokiem dostępność Bitcoina będzie coraz mniejsza. Tak, jak bywa to z towarami, których podaż jest ograniczona – powinno wpłynąć to na cenę samego Bitcoina.

Czy warto już kupować Bitcoina?

Kup Bitcoina szybko i bezpiecznie na giełdzie Binance.com!

W chwili obecnej jesteśmy w okresie, w którym z każdej strony jesteśmy atakowani informacjami na temat złego stanu gospodarki, ale również na temat złego stanu rynku kryptowalut. Czy tak jest naprawdę?

Czy Bitcoin z 2021 roku (gdy media rozpływały się na jego temat) tak szybko stracił na wartości? Na to pytanie każdy inwestor musi już odpowiedzieć sobie sam.

Na koniec chciałbym podkreślić, że wszelkie dane, materiały, informacje, obliczenia, analizy, artykuły, opracowania itp. znajdujące się w serwisie BlogKrypto.pl nie mogą być traktowane jako porada inwestycyjna lub wiążąca ocena rynku albo instrumentu inwestycyjnego.

Źródła:

  1. https://pl.wikipedia.org/wiki/All-Time_High
  2. https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/
  3. https://www.lookintobitcoin.com/charts/200-week-moving-average-heatmap/

About Szymon Piotrkowski

Entuzjasta kryptowalut - swoją wiedzę na temat rynku kryptowalut stara się przekazać w prosty sposób. Wierzy, że kryptowaluty są pieniądzem przyszłości i każdy z nas powinien posiadać Bitcoina.

View all posts by Szymon Piotrkowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *