Giełda Kucoin potencjalnie niewypłacalna?!

Po Celsiusu, który złożył wniosek o upadłość w celu restrukturyzacji na rynku pojawiły się kolejne spekulacje o potencjalnej niewypłacalności – tym razem giełdy Kucoin. Jest to informacja ważna dla szerokiego rynku kryptowalut biorąc pod uwagę, że obecnie Kucoina ma ponad 10 milionów Klientów na całym świecie.

Giełda kryptowalut Kucoin potencjalnie niewypłacalna?


Kucoin jest notowany w TOP10 giełd wg. CoinMarketcap. Plotki o jego niewypłacalności były w głównej mierze związane z faktem iż jednym z większych funduszy inwestycyjnych, który zdecydował się na finansowanie giełdy Kucoin jest fundusz Jump Crypto. Ten sam fundusz finansował również Lunę, której bankructwo na początku 2022 roku było jednym z wydarzeń, które najmocniej wpłynęły na rynek kryptowalut.

Spekulacje na temat upadku giełdy Kucoin rozpoczęły się w momencie, gdy Sam Bankman-Fried, założyciel i dyrektor generalny giełdy FTX udzielił wywiadu w Forbsie, w którym stwierdził, że istnieje obecnie kilka kryptowalutowych giełd, które czeka upadek.

Do plotek na temat ewentualnego bankructwa Kucoina odniósł się także jego CEO – Johnny Lyu, który na swoim koncie na Twitterze stanowczo zdementował pogłoski na ten temat:Pod wpisem możemy jednak przeczytać sporo negatywnych głosów od części społeczności. Znalazł się tam także komentarz użytkownika o pseudonimie “Otteroooo”, który twierdził, że posiada dokumenty z poufnymi informacjami na temat nadchodzących zawieszeń wypłat Klientów. Obecnie konto jest usunięte, natomiast pozostał ślad po dyskusji z Johnnym Lyu:

Zobacz też:  Tiffany & Co rozpocznie sprzedaż wisiorków CryptoPunk NFT

Warto również wspomnieć, że na oficjalnym koncie KuCoin na Twitterze pojawiła się informacja o strategicznej inwestycji w wysokości 10 milionów dolarów od Susquehanna International Group (SIG)! :

Co dalej z giełdą Kucoin?

Podsumowując – fakty przemawiają obecnie na korzyść Kucoina. Słowa Bankmana-Fried’a nie były skierowane bezpośrednio w giełdę Kucoin (przynajmniej nic na ten temat oficjalnie nie wiadomo), a sam Kucoin pozyskał i zabezpieczył kolejną ważną inwestycję.

Dobrym prognostykiem jest także aktywność na Twitterze CEO giełdy Kucoin, natomiast jak pewnie niektórzy pamiętają – DoKwon w momencie upadku Luny był do końca bardzo pewny siebie. Jak to się skończyło? Wszyscy dobrze wiemy.

Bessa jest okresem, w którym wiele projektów czeka bardzo mocny test. Giełda Kucoin nie należy do wyjątków. Czy jednak grozi jej bankructwo? Na razie nie ma ku temu ważnych przesłanek.

About Szymon Piotrkowski

Entuzjasta kryptowalut - swoją wiedzę na temat rynku kryptowalut stara się przekazać w prosty sposób. Wierzy, że kryptowaluty są pieniądzem przyszłości i każdy z nas powinien posiadać Bitcoina.

View all posts by Szymon Piotrkowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *