Jak zarabiać na giełdach? cz.1: Tokeny giełdowe

Ten artykuł rozpocznie nową serię, w której wytłumaczę Wam w jaki sposób zarabiać na giełdach kryptowalut. Tematem alternatywnych sposobów zarabiania na giełdach zainteresowałem się w zeszłym roku. Pozwoliło mi to wygenerować ok. $1500. Na końcu czeka na Was także specjalny bonus – token, który możecie zdobyć za darmo, a w przyszłości może okazać się bardzo użyteczny!

Najprostszym sposobem na to, aby osiągnąć zysk na giełdzie jest zakup kryptowaluty po cenie niższej i sprzedaż po cenie wyższej. Jest to sposób tak oczywisty, że nie będę go rozwijać. To, co nas interesuje to fakt, że giełdy udostępniają również inne możliwości profitu, z których warto skorzystać.

Najpopularniejsze giełdy kryptowalut, jak Binance, Coinbase, Bybit, BitMEX czy FTX lub Probit stały się placem zabaw dla dużych chłopców. Poza tradingiem w ich arsenale znajdują się launchpady, launchpoole, akcje bonusowe, czy tokeny giełdowe, które umówimy sobie dzisiaj.

Przeczytaj moją recenzję polskiej giełdy kryptowalut Zonda Global!

Tokeny giełdowe – użyteczność

Posiadanie tokenów giełdowych jest jak zakup konta premium w grze online. Dzięki nim możemy skorzystać z wielu dodatkowych funkcji dostępnych na giełdzie i zarobić jeszcze więcej pieniędzy.

Tokeny giełdowe są także stosunkowo bezpiecznymi kryptowalutami – ich kurs jest odzwierciedleniem rozpoznawalności, jakości i osiąganych przez daną giełdę przychodów. Zatem mamy tutaj coś, czego nie ma w wielu projektach kryptowalutowych – realny, zarabiający produkt. Zwykle zachowują się dobrze w stosunku do innych tokenów nawet podczas bessy.

Kurs tokenu BNB giełdy Binance w latach 2018-2022

Tokeny giełdowe uprawniają nas do brania udziału w launchpadach, launchpoolach (inwestycjach w inne projekty listowane na giełdzie na wczesnym etapie), pomnażania ich na lokacie (staking), zniżkach czy wręcz zarabianiu na prowizjach.

BNB – token giełdy Binance

BNB to token giełdowy najpopularniejszej i obecnie największej (niedawno wyprzedziła Coinbase) giełdy Binance. Jest sercem BNB Chain, na którym podczas ostatniej hossy powstało wiele zyskownych projektów.

Sposoby zarabiania na BNB:

 1. Oszczędzanie do 25% na opłatach transakcyjnych w Binance
 2. Farmienie tokenów za pomocą launchpoola
 3. Elastyczny zysk dzięki lokacie na wybranych projektach z BNB Chain
 4. 40% prowizji w programie poleceń
 5. Dostęp do launchpadów nowych projektów (na temat launchpadów powstanie osobny wpis, warto jednak powiedzieć, że launchpad BNB jest zdecydowanym liderem)
 6. Dostęp do krypto pożyczek – Binance pożyczki
 7. Możliwość stakingu (lokaty) BNB i zarabianie stałego % rocznie

BNB to także możliwość korzystania z Binance VISA czy płatności Binance Pay.

Posiadanie tokena BNB daje wiele wartości, natomiast idzie za tym również jego stosunkowo wysoka cena. Obecnie, aby posiadać token BNB należy wydać kilkaset dolarów, co dla osób początkujących może się wydawać sporą kwotą. Płacimy tu jednak za jakość i stabilność projektu.

Istnieje jednak wiele tokenów, których posiadanie również otwiera przed nami sporo możliwości, a są o wiele tańsze.

BIT Token – token giełdy Bybit

BIT Token i jego możliwości omawiałem szerzej w recenzji giełdy Bybit, do której przeczytania serdecznie Cię zachęcam.


Jeżeli założysz konto na ByBit automatycznie zostajemy właścicielami Konta Zarabiającego (Earning Account), które oferuje funkcje pasywnego zarabiania na kryptowalutach.

ByBit Savings – funkcja, która umożliwia bezpieczną, długoterminową lokatę kryptowalut na określony procent rocznie – mamy tu możliwość ulokowania m.in.: BTC, ETH, BIT, USDT, USDC, DAI, BUSD, ATOM czy innych, mniej popularnych kryptowalut. Najczęściej procent roczny, który możemy uzyskać waha się od 1,5-5,5%, natomiast zdarzają się wyjątkowe oferty, w których stopa zwrotu sięga nawet 600-700% rocznie!

Dual Asset – funkcja, która umożliwia ryzykowną, krótkoterminową lokatę wybranych par kryptowalut (np. BIT-USDT, ETH-USDT, BTC-USDT) na 1,3 lub 5 dni na wysoki procent: 300-100%. Lokując pary kryptowalut zarabiamy na różnicach w kursie – przykładowo, jeśli ulokujesz parę BTC-USDT, a cena BTC znacząco wzrośnie – na koniec otrzymasz mniej BTC, ale więcej USDT.

Liquidity Mining – funkcja, która umożliwia dodanie puli płynności. Dodajemy w niej płynność, aby uzyskać zysk z opłat transakcyjnych. Bybit Liquidity Mining oferuje także możliwość dodania dźwigni, która maksymalizuje zyski.

ByBit Launchpool – funkcja, która umożliwia obstawianie tokenów BIT i zarabianie innych tokenów za darmo. Uruchomienie tej funkcji wymaga przejścia procedury KYC poziom 1.

Więcej na temat giełdy Bybit dowiesz się z mojej recenzji <- Kliknij

Token BIT jest sercem giełdy Bybit, natomiast zarabiać tutaj możemy również na wielu najpopularniejszych kryptowalutach, jak Bitcoin, Ethereum, USDT, USDC i wiele innych. Warto jednak podkreślić, że BIT Token jest przepustką do korzystania z funkcji launchpad czy launchpool.

WAŻNE! Do udziału w launchpadzie potrzebne jest min. 50 tokenów BIT! Dodam jeszcze, że mamy tu również dostępny system loteryjny, natomiast więcej o nim dowiesz się w linkowanej powyżej recenzji.

Dostęp do nowych tokenów na wczesnym etapie wielokrotnie dawał kilkaset, a nawet kilka tysięcy procent zysku z alokacji (ilości otrzymanych tokenów)!

Warto również wspomnieć, że koszt zakupu BIT Token waha się obecnie od kilkudzisięciu centów do maksymalnie kilku dolarów za sztukę.

FTX Token (FTT) – token giełdy FTX

Token FTT jest podstawą ekosystemu FTX. Jego posiadanie i staking zapewnia:

 1. Do 60% zniżki na opłaty transakcyjne na giełdzie FTX
 2. Darmowe wypłaty Ethereum lub innych tokenów po sieci ERC20
 3. Co tydzień za staking tokena FTX otrzymujemy token SRM (token ekosystemu Serum, obecnie warty ok. $1), a w przyszłości również inne tokeny
 4. Dostęp do eksluzywnych IEO (ang. Initial Exchange Offering) – wczesny dostęp do nowych kryptowalut – alternatywa dla oferowanych przez Binance czy Bybit launchpadów
Ilość biletów na IEO w zależności od ilości stake’owanych tokenów FTT

Wycena tokena FTX waha się w granicach $25-40, a jak widzimy na tabelce poniżej potrzebujemy ich ok. 150, aby w pełni uczestniczyć w funkcjach pasywnego zarabiania.

PROB Token – token giełdy Probit

Giełda Probit.com to jedna z mniej rozpoznawalnych, a oferujących ciekawe funkcje giełd kryptowalut. Uważam, że warto się na niej zarejestrować ze względu na funkcje tokenu PROB (IEO, Exclusive) oraz bardzo ciekawe bonusy dla nowych użytkowników.

PROB to token gełdowy ProBit Exchange. Jego posiadanie daje szereg korzyści:

 • Niższe opłaty transakcyjne – posiadacze tokenu PROB mogą pokrywać opłaty transakcyjne za jego pomocą
 • Staking min. 100 PROB daje możliwość udziału w konkursach handlowych
 • Staking min. 500 PROB daje możliwość udziału w ofertach Exclusive, w których możemy kupić kryptowaluty do 50% taniej!
Exclusive USDC – dla posiadaczy PROB dostępne za $0.5
 • Posiadanie tokenu PROB daje wyższe alokacje w aukcjach IEO, których na Probit Exchange jest bardzo dużo:
Ilość IEO nowych projektów na Probit Exchange jest co najmniej przyzwoita

Cena PROBIT token to obecnie kilkanaście centów, więc korzystać z jego wszystkich funkcji premium – w tym Exclusive czy IEO można już od kilkudziesięciu dolarów!

Zarejestrować się na giełdzie Probit Exchange możesz klikając tutaj -> link

Bitmex Token – token giełdy BITMEX

Na koniec zostawiłem token, który w chwili pisania tego artykułu nie ma jeszcze użyteczności, natomiast można zdobyć go za darmo korzystając z różnych akcji prowadzonych przez giełdę BITMEX.

Token obecnie możemy zdobyć rejestrując się na giełdzie Bitmex – klikając tutaj

Za co można otrzymać token BMEX:

 • 10 BMEX, gdy zarejestrujesz się i zdeponujesz środki po raz pierewszy
 • 10 BMEX po wykonaniu transakcji na aplikacji mobilnej BitMEX Mobile (min. 250 USD)
 • 15 BMEX po wykonaniu transakcji min. 250 USD
 • 15 BMEX za zakup kryptowalut za min. 250USD

Rejestrując się z mojego linku masz pewność, że otrzymasz bonus! Uwaga, oferta może być ograniczona czasowo!

About Szymon Piotrkowski

Entuzjasta kryptowalut - swoją wiedzę na temat rynku kryptowalut stara się przekazać w prosty sposób. Wierzy, że kryptowaluty są pieniądzem przyszłości i każdy z nas powinien posiadać Bitcoina.

View all posts by Szymon Piotrkowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *