Barclays inwestuje w firmę kryptowalutową Copper!

Wielka Brytania od dłuższego czasu wypowiada się w sposób pozytywny na temat szerokiej adopcji kryptowalut. Widać wyraźnie, że po Brexicie rząd Wielkiej Brytanii upatruje w inwestorach kryptowalut swoich partnerów i mamy tego kolejne potwierdzenie.

Wielka Brytania już w 2020 roku w uregulowała kwestie posiadania kryptowalut przez inwestorów indywidualnych oraz instytucje. Brytyjski organ podatkowy HM Revenue and Customs przygotował specjalny poradnik, w którym określił zasady opodatkowania:

  • kupna oraz sprzedaży kryptowalut;
  • wymiany (exchange) tokenów na inne zasoby;
  • wydobycia (mining). kryptowalut.

Zmiany z 2020 przyczyniły się do tego, że duże instytucje finansowe w Wielkiej Brytanii chętniej mrugały okiem w kierunku inwestycji w kryptowaluty. Dziś otrzymaliśmy informację, że jeden z największych dostawców usług finansowych na świecie – Barclays, zamierza zainwestować kilkanaście milionów dolarów w akcje firmy Copper.

Firma Copper znana jest przede wszystkim z dostarczania usług handlu instrumentami finansowymi bez konieczności przenoszenia ich na scentralizowane giełdy – w ten sposób eliminuje ryzyko zhakowania, zamrożenia lub przywłaszczenia aktywów. Biorąc pod uwagę ostatnie problemy Celsiusa czy plotki o niewypłacalności giełdy Kucoin – jest to usługa potrzebna na rynku.

Potwierdzeniem ich skuteczności może być fakt, że jeszcze w styczniu 2022 roku firma Copper zarządzała kapitałem w wysokości ok. 10 miliardów dolarów.

Copper prowadzi obecnie emisję akcji, a jej celem jest zgromadzenie 500 milionów dolarów. Według informacji Sky News w ciągu kilku kolejnych dni otrzymamy formalne potwierdzenie zawarcia umowy na linii Barclays – Copper.

Inwestycja Barclays – wpływ na kurs Bitcoina?

Czy inwestycja Barclays ma szanse wpłynąć w sposób pozytywny na kurs Bitcoina? Wydaje się, że krótkoterminowo niestety nie. W przedpokoju słychać już kroki nadchodzącego posiedzenia FED, które najprawdopodobniej zakończy się kolejną podwyżką stóp procentowych. Jesteśmy także w przededniu spotkania na linii USA-Chiny.


Długoterminowo jest to jednak bardzo dobra informacja – szeroka adopcja kryptowalut nie będzie możliwa bez udziału instytucji. Zainteresowanie inwestowaniem w kryptowaluty przez takie firmy, jak Barclays to dobry prognostyk na przyszłość

About Szymon Piotrkowski

Entuzjasta kryptowalut - swoją wiedzę na temat rynku kryptowalut stara się przekazać w prosty sposób. Wierzy, że kryptowaluty są pieniądzem przyszłości i każdy z nas powinien posiadać Bitcoina.

View all posts by Szymon Piotrkowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *